0 COMMENTS

साउन २४, काठमाडाैँ । पूर्वी अमेरिकाका विभिन्न राज्यमा आएको भिषण आँधीका कारण लाखौँ मानिस प्रभावित भएका छन् । अग्निनियन्त्रण विभागका अनुसार मंगलबार बिहानसम्म उत्तरी क्यारोलिनामा १० लाख, पेन्सिल्भेनियामा ९५ हजार र म्यारील्यान्डमा ६४ हजार मानिस बिजुलीविहीन भएका छन् । मंगलबार बिहान १ हजार भन्दा धेरै उडान पनि सारिएको थियो ।

पूर्वी अमेरिका अहिले पनि ठूलो आँधीको चपेटामा छ । यसकारण न्यूयोर्कबाट अलबामासम्म लगभग १० लाख घर र व्यवसायको बिजुली गएको छ । ठूलो आँधीका कारण हजारौँ उडान पनि रद्द भएका छन् । करिब पाँच करोड मानिस आँधीका कारण तनावमा परेका छन् ।

संघीय उडान प्राधिकरणका अनुसार सोमबार न्यूयोर्क, फिलाडेल्फिया, अटलान्टा र वासिङ्गटन डीसीका विमानस्थलमा ग्राउन्ड स्टप जारी गरिएको छ । आँधीका कारण विभिन्न राज्यमा आधा दर्जनले ज्यान गुमाएका छन् । मौसम विभागका अनुसार आँधीको समयमा चट्याङ पर्दा केही मानिसको ज्यान गएको छ । अमेरिकामा चट्याङबाट हुने मानिसको मृत्यु दुर्लभ छन् । अमेरिकामा हरसाल करिब २० मानिसले चट्याङबाट ज्यान गुमाउँछन् ।

मौसम विभागले आँधीबाट सबैभन्दा प्रभावित घटनाहरुमध्ये एक चेतावनी जारी गरेको छ । यस दशकमा पहिलो पटक मौसम विभागले डीसी शहरमा चार-पाँच स्तरको जोखिम गरेको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ । आवश्यक फिल्डहरु* चिन्ह लगाइएका छन् ।