0 COMMENTS

प्रजातान्त्रिक जनगणतन्त्र कोरिया (DPRK) मा आपत्कालीन महामारीविरोधी कार्यको समीक्षा गर्ने राष्ट्रिय बैठक अगस्त १०, २०२२ मा जारी रहेको कोरोना भाइरस सङ्कट अन्त्य गर्ने कार्यबाट प्राप्त सफलता र अनुभवको समीक्षा गर्न बोलाइएको थियो जुन विगत तीन महिनासम्म जारी रह्यो र यसको पुनरावृत्तिलाई रोक्न भाबी उपायहरूबारे छलफल गरियो ।

बैठकका क्रममा प्रजातान्त्रिक जनगणतन्त्र कोरियाको भूभागमा भाइरस फैलाउने महामारीविरुद्धको सङ्घर्षको लक्ष्य प्राप्त भइसकेकाले बाहिरबाट आउने घातक भाइरसको सङ्क्रमणलाई नियन्त्रण गर्ने उपायबारे गहिरो छलफल भएको थियो जसले गर्दा छोटो अवधिमा मुक्त क्षेत्र र देशभित्र घातक रोगको उन्मूलन गरी पुनरावृत्ति रोक्ने अवस्था सिर्जना गरिएको छ ।

जुन ३० पहिले नै रिपोर्ट गरिएको राज्य आपत्कालीन महामारी रोकथाम मुख्यालयले सम्बन्धित विशेष एजेन्सीहरू सम्मिलित एक छानबिन समिति गठन गर्यो । स्टिल्थ ओम्नी भेरियन्ट BA.2 को प्रवाह मार्गको अनुसन्धान सुरु गरयो जुन द्रुत गतिमा देशभर फैलियो र वैज्ञानिक निष्कर्ष के निस्कियो भने इफो—री, कुमगाङ काउन्टी, काङ्गवोन प्रान्त, दक्षिण कोरियासँगको सैन्य विभाजन रेखामा पर्ने क्षेत्रमा यो घातक रोग फैलिएकोे थियो ।

छानबिन समितिमा देशका आधिकारिक वैज्ञानिक अनुसन्धान संस्था, राष्ट्रिय सुरक्षा निकाय, न्यायिक र अभियोजन निकायलगायत सबै सम्बन्धित निकाय थिए । घातक भाइरसको प्रवेश मार्गका बारेमा देशभर गहिरो अनुसन्धान गर्दा के तथ्य भेटियो भने कङ्गबोन प्रान्तको कुमगाङ काउन्टी, इफो री क्षेत्रबाट राजधानी प्रवेश गर्ने धेरै मानिसहरूमा अचानक ज्वरो विस्फोट भएको थियो जसलाई माथि उल्लेख गरिएका मानिसहरूलाई भेटेका थिए ।

यसैबीच वैशाख मसान्तसम्म यो क्षेत्रबाहेक देशका अन्य सबै क्षेत्र र एकाइमा देखापरेका ज्वरोका बिरामी अन्य रोगका कारण भएकाले ज्वरोका बिरामीमा विस्फोटक वृद्धि नभएको पुष्टि भएको छ ।

अनुसन्धान समितिले इफो री, कुमगाङ काउन्टीमा घातक भाइरसको प्रवाह मार्गका रूपमा काम गर्न सक्ने कारकहरूको बहुपक्षीय, शारीरिक र पूर्ण–स्तरीय अनुसन्धान र विश्लेषण गरेको थियो । खोजका आधारमा यसले ब्यारेक र आवासीय क्षेत्रनजिकको पहाडमा दक्षिणकोरियाबाट बेलुनले छरिएको वस्तुलाई क्रमशः एक १८ वर्षीय सैनिक र एक ५ वर्षीय बालकले छोएको तथ्य उजागर भयो । तिनीहरूका विद्यमान क्लिनिकल विशेषताहरू महामारीशास्त्रीय कडीहरू र एन्टिबडी परीक्षणको नतिजालाई ध्यानमा राख्दै अनुसन्धान समितिले अन्ततः कुन तथ्यलाई पुष्टि गर्यो भने इफो री, कुमगाङ काउन्टी, काङ्गबोन प्रान्त जसको दक्षिणकोरियासँग सिमाना छ त्यही ठाउँबाट घातक भाइरस पहिलोपटक हाम्रो देशमा प्रवेश गरेको थियो र त्यो प्रवाह दक्षिणकोरियाको हावाबाट फैलिएको भाइरसद्वारा दूषित पर्चा र अन्य वस्तुहरूसँगको सम्पर्कका कारणले भएको हो ।

हाम्रो देशमा COVID—19 को द्रुत प्रसार अप्रिलको अन्त्य र मेको सुरुमा सुरु भएको थियो । सबैभन्दा गम्भीर केसहरू र उच्च मृत्युदर रेकर्ड गरिएको क्षेत्र काङ्गबोन प्रान्त थियो । उत्तर प्योङग्यान प्रान्त, उत्तर ह्यामग्योङ प्रान्तलगायत चीन र रुससँग सीमा जोडिएका क्षेत्रहरूमा कोभिड—१९ को सुरुमा ज्वरोका केही केसहरू थिए र ढिलो गरी सङ्क्रमण भएको पुष्टि भएको थियो ।

माथिका सबै बुँदाहरूले के सङ्केत गर्दछन् भने सुस्थापित र सबैभन्दा कडा सीमा सुरक्षा र विश्वमा एन्टी—महामारी प्रतिरोधक क्वारेन्टाइन प्रणाली भएको हाम्रो देशका लागि भाइरस प्रवाहको एक मात्र अनियन्त्रित माध्यम दक्षिणकोरियाबाट हावा बोकेका बेलुनहरूद्वारा वस्तुहरू छर्नु थियो ।
अन्तरकोरियाली सम्बन्धमा उल्लिखित निष्कर्षहरूको सम्भावित नकारात्मक प्रभावलाई गम्भीर रूपमा ध्यानमा राख्दै DPRK को राज्य आपत्कालीन महामारी रोकथाम मुख्यालयले अन्य सक्षम अधिकारीहरूसँग मिलेर विभिन्न माध्यमहरूमार्फत परिणामहरूलाई बारम्बार पुनः परीक्षण र पुष्टि गरेको छ । यद्यपि यो एक वस्तुनिष्ठ तथ्य थियो जुन वैज्ञानिक तरिकामा शङ्काभन्दा बाहिर पुष्टि भयो यद्यपि परिणामहरूले सधैँ एउटै निष्कर्षलाई औँल्याउँछन् ।

नोबेल कोरोना भाइरस हावाबाट मात्र नभई वस्तुको सम्पर्कबाट पनि सर्ने सम्भावना भएकाले वस्तुको सतहलाई राम्ररी कीटाणुरहित गर्नुपर्छ भन्ने अन्तर्राष्ट्रिय मान्यता प्राप्त वैज्ञानिक धारणा हो । मे २०२० मा डब्लूएचओले एउटा के रिपोर्ट प्रकाशित गर्यो भने उपन्यास कोरोना भाइरस अनुहारको मास्कको सतहमा ७ दिन, स्टेनलेस स्टिलमा ४ दिन र गिलासमा २ दिनसम्म बाँच्न सक्छ भन्ने कुरा पुष्टि गरयो । वस्तुको सम्पर्कबाट कोरोना भाइरसको सम्भावित सङ्क्रमणलाई बहिष्कार गर्न सकिँदैन भन्ने तथ्यलाई ध्यानमा राख्दै सतहको कीटाणुशोधनको महत्वलाई रेखाङ्कित गरेको छ । सन् २०२२ को फेब्रुअरीदेखि मार्चसम्म विश्वभरि जारी गरिएको तथ्याङ्कअनुसार ओमिक्रोन भाइरस प्लास्टिकमा ६–४–९–८ दिन (औसत ८/१ दिन), स्टेनलेस स्टिल र सिसाको सतहमा ७ दिन, कपडामा २ दिन र कागजमा ३० मिनेट बाँचेको थियो । मार्च २०२२ मा दक्षिणकोरियाली प्रेस एजेन्सीले के रिपोर्ट गर्यो भने फ्रान्स, जापान र हङकङका प्रतिष्ठित विश्वविद्यालय अनुसन्धान संस्थानहरूले वैज्ञानिक आधारमा पुष्टि गरे– स्टिल्थ ओमिक्रोन भाइरस वस्तुको सतहमा मूल भाइरसभन्दा अल्फा, बेटा, गामा र डेल्टाजस्ता अन्य प्रकारका २—५ गुणा लामो समयसम्म बाँच्न सक्छन् । मिसिगन विश्वविद्यालयले यस वर्ष सतहका ५०० भन्दा बढी नमुनाहरूको पूर्ण विश्लेषण गरेपछि १.४ प्रतिशत नमुनाहरूमा भाइरस पत्ता लागेको घोषणा गरेको छ । भर्जिनिया इन्स्टिच्युट अफ टेक्नोलोजीका प्रोफेसरसहित अमेरिकाका प्रतिष्ठित विद्वानहरूले के दाबी गरेका छन् भने सतह र हातहरूमार्फत भाइरसको फैलावटलाई हात धोएर रोक्नुपर्छ, नत्र भने सतहमा भाइरस फैलिने खतराविरुद्ध उनीहरूले चेतावनी दिए । उल्लेखनीय कुरा के छ भने मार्चको अन्त्यदेखि अप्रिल २०२२ को सुरुसम्म बेइजिङ, झेजियाङ प्रान्तको साओक्सिङ, जियाङ्सु प्रान्तको चाङ्झाउ र चीनको लिओनिङ प्रान्तको डालियानमा स्थानीय रूपमा स्टेल्थ ओमिक्रोन भाइरस पोजेटिभ पुष्टि भएका सङ्क्रामक व्यक्तिहरूमा अनुसन्धान गरियो । नतिजाका रूपमा, तिनीहरूले के पुष्टि गरे भने भाइरस दक्षिणकोरियाबाट आयात गरिएको कपडाबाट सरेको थियो र दक्षिणकोरियाबाट आयात गरिएका सामानहरूमा क्वारेन्टाइन र कीटाणुशोधनलाई बलियो बनाउने उपायहरू लिएका थिए ।

अझ गम्भीर कुरा के छ भने दक्षिणकोरियामा उत्तरबाट भाग्नेहरूले वर्तमान दक्षिणकोरियाली अधिकारीहरूको मौन अनुमोदन र प्रोत्साहनमा अप्रिल र जुन महिनामा मात्रै ३० भन्दा बढी ठूला बेलुनहरू फ्याँकेर हजारौँ पर्चा र फोहोर छरिएका छन् तर खुलमखुला के कुरामा जिद्दी गर्दैछन् भने नोभल कोरोना भाइरस उत्तरकोरियाले सारेको हुनुपर्दछ । हाम्रो इलाकामा चीजहरू, खुला रूपमा आग्रह गर्दै कि उपन्यास कोरोना भाइरस उत्तरकोरियामा सार्नुपर्दछ ।

उल्लिखित तथ्यहरूले के प्रमाणित गर्दछन् भने वस्तुहरूमार्फत COVID–19 फैलाइएको दक्षिणकोरियाली अधिकारीहरूले दाबी गरेअनुसार नगण्य वा अप्रमाणित परिकल्पना होइन तर पूर्ण रूपमा वैज्ञानिक र वस्तुनिष्ठ सत्य हो । हाम्रो देश र छिमेकी देशहरूमा हालसालै फैलिएको स्टिल्थ ओमिक्रोन भाइरसको कारण दक्षिणकोरिया नभएर अरू कोही नभएको पनि उनीहरूले प्रमाणित गर्छन् ।

वस्तुको सतहबाट COVID–19 सङ्क्रमणको सम्भावना ण्।ण्ण्ज्ञ५ भए पनि घातक भाइरस सङ्क्रमणको एउटै केस वा दूषित वस्तुको टुक्राले एकैछिनमा धेरै मानिसहरूलाई सङ्क्रमण गर्न सक्छ, गम्भीर महामारी विरोधी सङ्कट सिर्जना गर्न सक्छ । यो एक स्पष्ट तथ्य हो जसलाई अस्वीकार गर्न सकिँदैन ।

जब हामीले यो वस्तुनिष्ठ वास्तविकतालाई विचार गर्छौं, दक्षिणकोरियाले हाम्रो क्षेत्रमा घातक भाइरसले दूषित फोहोर चीजहरूको उडानलाई अमानवीय बर्बरता र एउटै राष्ट्रले कल्पना गर्न नसक्ने एक प्रकारको जैविक रासायनिक हतियारको आक्रमणबाहेक अरू कुनै कुरा कल्पना गर्न सकिँदैन ।

यी सबै तथ्यहरू हुँदाहुँदै पनि दक्षिणकोरियाली अधिकारीहरू बेलुनबाट फैलिने चीजहरूबाट सङ्क्रमित हुने सम्भावना लगभग शून्य रहेको दाबी गर्छन्, बरु पहिले मुद्दा दायर गर्ने दोषी पक्षले जस्तै तिनीहरू के भन्छन् भने हामी यो मुद्दालाई दक्षिणकोरियाविरुद्ध उक्साउने बहानाका रूपमा लिन खोजिरहेका छौँ र तिनीहरूले उत्तरबाट भाग्नेहरूलाई पर्चा र चीजहरू छर्न उक्साउँछन् ।

हामीले दक्षिणकोरियाली अधिकारीहरूको यस्तो बर्बरतालाई थप सह्यौँ भने कोभिड—१९ सम्भवतः हाम्रो क्षेत्रमा पुनः प्रवेश गर्नेछ जसले अन्तरकोरियाली सम्बन्धलाई टकरावको तीव्र स्थितिमा पुर्याउनेछ र कोरियाली प्रायद्वीप र यसको वरपरको अवस्थाका लागि अकल्पनीय गम्भीर परिणामहरूलाई निम्त्याउनेछ ।

हामी न्याय र विवेकको कदर गर्ने अन्तर्राष्ट्रिय समाजले दक्षिणकोरियाली अधिकारीहरूको राष्ट्रविरोधी र अमानवीय कार्यका लागि निन्दाको आवाज उठाउने अपेक्षा गर्दछौँ र उनीहरूलाई आफ्नो जिम्मेवारी स्वीकार गर्न तथा जिम्मेवारहरूलाई सजाय दिन र फेरि फोहोर चीजहरू प्रजातन्त्रिक जणगणतन्त्र कोरियाको क्षेत्रमा नपठाउन कडा आग्रह गर्दछौँ ।

(राज्य आपत्कालीन महामारी रोकथाम मुख्यालयको तथ्य खोजीको नतिजा )

Inhumane barbarity and a biochemical weapon attack

against the same nation

(Result of the Fact-Findings of the

State Emergency Epidemic Preventing Headquarters)

The National Meeting of Reviewing the Emergency Anti-Epidemic Work was convened in the Democratic People`s Republic of Korea(DPRK) on August 10, 2022 to review the successes and experience gained from the work of terminating the COVID-19 crisis that persisted for the past three months and to discuss the future measures to prevent its recurrence. During the meeting, there was an in-depth discussion on the ways to hold in check the inflow of malignant virus from the outside, given that the goal of anti-epidemic struggle has been attained to turn the territory of the DPRK into a virus-free zone within the shortest period of time and that the conditions have been created to prevent the recurrence of the malignant disease by eradicating it within the country.

As was already reported on June 30, the State Emergency Epidemic Preventing Headquarters formed an investigation committee comprised of relevant specialized agencies, launched an investigation of the inflow path of the stealth omicron variant BA.2 that rapidly spread across the country, and arrived at the scientific conclusion that Ipho-ri, Kumgang County, Kangwon Province, an area that borders on the Minlitary Demarcation Line with south Korea, was the place that sparked off the spread of the malignant disease.

The investigation committee was comprised of all relevant bodies including the authoritative scientific research institutions of the country, national security organs, judicial and prosecution organs. While conducting an in-depth investigation across the country into the inflow path of the malignant virus, it grasped the fact that the fever cases were first reported among several people who were entering the capital city from Ipho-ri area, Kumgang County, Kangwon Province, and that fever cases suddenly exploded among those who met with the above-mentioned people.

At the same time, it was confirmed that until mid-April, the fever cases that occurred in all other regions and units across the country, except for this region, were due to other diseases, and there had been no explosive increase of fever cases.

The investigation committee conducted a multi-faceted, anatomical and full-scale investigation and analysis in Ipho-ri, Kumgang County of the factors that might well serve as an inflow path of the malignant virus. Based on the findings, it uncovered the fact that an 18-year-old soldier and a 5-year-old child touched the object respectively, which were scattered by balloons from south Korea on the hillocks near the barracks and residential area.

Given their clinical characteristics, epidemiological links, and antibody test results, the investigation committee finally corroborated the fact that the Ipho-ri, Kumgang County, Kangwon Province which borders with south Korea is the very place where the malignant virus first made its way into our country and that such an inflow was caused by contact with leaflets and other objects contaminated by the airborne virus from south Korea.

The rapid spread of COVID-19 in our country was started between late April and early May. The area which recorded the most severe cases and high mortality rate was Kangwon Province. The areas bordering with China and Russia including North Pyongan Province and North Hamgyong Province had few fever cases at the outset of COVID-19 and were belatedly confirmed to have the infectious cases.

All the above points indicate that, for our country with the well-established and the most strict border closure and anti-epidemic quarantine system in the world, the only uncontrolled channel of virus inflow was the scattering of objects by airborne balloons from south Korea.

Taking into serious consideration of the possible negative impact of the above- mentioned findings on inter-Korean relations, the State Emergency Epidemic Prevention Headquarters of the DPRK, together with other competent authorities, have reexamined and reaffirmed the findings over and over again through several channels, though such was an objective fact confirmed beyond doubt in a scientific manner. However, the results always pointed at the same conclusion.

It is an internationally-accepted scientific view that surface of object must be thoroughly disinfected as there is a possibility that the novel corona virus can be transferred not only through air but also by contact with an object. In May 2020, WHO published a report that it was confirmed that the novel corona virus can survive up to 7 days on the surface of face mask, 4 days on stainless steel and 2 days on glass. It underlined the importance of disinfection of surface given the fact that possible infection by corona virus through contact with object cannot be excluded. According to the data released across the world from February to March 2022, omicron virus survived as long as 6.4~9.8 days on plastics(8.1 days on average), 7 days on stainless steel and the surface of glass, 2 days on fabrics and 30 minutes on paper. In Mach 2022, a south Korean press agency reported that prestigious university research institutes in France, Japan and Hong Kong confirmed on a scientific basis that stealth omicron virus can survive on the surfaces of objects as many as 2~5 times longer than the original virus and other strains like alpha, beta, gamma and delta. University of Michigan announced that virus was detected on 1.4 percent of specimens after totally analyzing more than 500 specimens of surfaces this year. Prestigious scholars of the U.S. including a professor at Virginia Institute of Technology asserted that the spread of virus through surfaces and hands should be prevented by hand washing, warning against the danger of virus spread through surface. Notably, from the end of Mach to the beginning of April 2022, Beijing, Shaoxing of Zhejiang Province, Changzhou of Jiangsu Province and Dalian of Liaoning Province, China carried out an investigation into the infectious people locally confirmed positive to stealth omicron virus. As a result, they affirmed that the virus was transmitted through imported clothing from south Korea, and took measures to strengthen quarantine and disinfection on the goods imported from south Korea.

More serious thing is the fact that the defectors from the north in south Korea, with the tacit approval and encouragement of the present south Korean authorities, let loose more than 30 large balloons in only April and June to scatter hundreds of thousands of leaflets and dirty things into our territory, openly insisting that the novel coronavirus should be transmitted to the north Korea.

The above-mentioned facts prove that the spread of COVID-19 through objects is not a negligible or unproven hypothesis as asserted by the south Korean authorities, but a thoroughly scientific and objective truth. They also prove that the cause of the recent spread of stealth omicron virus in our country and in the neighboring countries is none other than south Korea.

Even if the possibility of COVID-19 infection through the surface of objects is 0.001%, a single case of the malignant virus infection or a piece of contaminated object can infect numerous people in an instant, creating serious anti-epidemic crises. This is a clear-cut fact which cannot be refuted.

When we consider for this objective reality, the flying of filthy things contaminated with malignant virus into our territory by south Korea cannot be construed otherwise than inhumane barbarity and a kind of biochemical weapon attack which cannot be imagined by the same nation.

Despite all these facts, the south Korean authorities insist that the possibility of getting infected from the things spread through balloons is almost zero. Instead, like a guilty party filing the suit first, they say that we are trying to take this issue as a pretext for provocation against south Korea, and they continue to incite the defectors from the north to scatter leaflets and things.

If we further tolerate such barbarity by the south Korean authorities, COVID-19 would possibly inflow into our territory again which will drive the inter-Korean relations to acute state of confrontation and invite unimaginable serious consequences for the situation on the Korean peninsula and its surrounding region.

We expect the international society treasuring justice and conscience to raise its voice of condemnation against the south Korean authorities for their anti-national and inhumane acts, and strongly urge them to acknowledge their responsibility and punish those responsible and not to send again dirty things into the territory of the Democratic People`s Republic of Korea.

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ । आवश्यक फिल्डहरु* चिन्ह लगाइएका छन् ।